JENNIE LUCAS


JENNIE LUCAS bir yazar için trajik sayılabilecek bir başlangıç, yani çok mutlu bir çocukluk yaşamıştı. Ebeveynlerinin bir kitapçı dükkânı vardı. Etrafı kitaplarla çevrili büyüdü.

On yaşına geldiğinde babası okuduğu her klasik roman (Jane Eyre, Savaş ve Barış) için ona gizlice bir dolar ödüyordu. On beşinde, burslu olarak Connecticut yatılı okuluna gitti. On altısında ilk defa tek başına Avrupa'ya gitti. Daha sonra koleji bıraktı ve çeşitli işlerle kendine sağladığı maddî destekle bütün U.S.'yi gezdi. Yirmi ikisinde kocasıyla tanıştı. Onunla beraber olmak uğruna hayatında ilk kez bir yerde kalmak istedi. Evliliklerinden sonra Kent State Üniversitesi'nden mezun oldu ve bir yıl sonra da kitap yazmaya başladı.

Jennie 2003'te, Amerika'nın aşk romanı yazarları için düzenlenen Golden Heart ödüllerinde finale kaldı ve 2005 yılında da ödülü kazandı. 2003 finalistlerinden bir hemcinsi olan Avustralyalı yazar Trish Morey Jennie'nin yazısını okudu ve ona Harlequin Presents® için yazması gerektiğini söyledi. Bu bir hayal gibi görünmesine rağmen Jennie şansını denedi. Bir yıl sonra, Londra'dan onu gelen büyülü bir telefonla kitapları yayınlanmaya başladı.

O günden beri yazarlık kariyeri, seksi bir koca ve iki genç çocuk arasında denge kurmaya çalıştığı yoğun bir hayatı oldu. Şimdi bütün ailesini toparlayıp hakkında yazdığı o bütün yerlerde yaşamayı sadece hayal edebiliyor.

Bugün Jennie çok basarılı bir USA Today Bestselling Author. Daha fazla bilgi için lütfen onun web sitesi www.jennielucas.com adresini ziyaret ediniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.